rehabilitacja ośrodek leczniczny - Busko Zdrój

OŚRODEK LECZNICZO REHABILITACYJNY
JADWIGA I JERZY STODOLNY
rehabilitacja Busko Zdrój
zarezerwuj wizytę u lekarza

Stosowane metody leczenia

 • Leczenie farmakologiczne
 • Leczenie manualne:
  • Terapia manualna kręgosłupa zabiegi polegające na ukierunkowanej mobilizacji stawów i segmentów kręgosłupa, stawów krzyżowych, stawów kończyn. Zabiegi wykonywane są po uprzednim badaniu i zakwalifikowaniu do terapii zdiagnozowanych zaburzeń, np. w mięśniach, stawach, segmentach kręgosłupa oraz dobraniu najbardziej odpowiedniego rodzaju zabiegu.  Niektóre z zabiegów terapii manualnej wykonuje wyłącznie dr Stodolny.
  • Terapia tkanek miękkich Są to zabiegi manualne wykonywane przez terapeutów mające na celu usunięcie zaburzeń zlokalizowanych w tkankach miękkich okołostawowych (skóra, tkanka podskórna, powięź, torebka stawu, więzadła, ścięgna, mięśnie) towarzyszących zespołom bólowym kręgosłupa i stawów. Leczenie polega  przede wszystkim na przywracaniu fizjologicznej równowagi  pomiędzy stawami, tkankami miękkimi a strukturami nerwowymi. Nasi terapeuci specjalizują się w terapii manualnej wg Lewita, Hartmanna , Kaltenborna-Evjentha, wg wytycznych IFOMT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych), Mulligana, McKenzie.
  • Terapia powięzi wg koncepcji FDM (Fascial Distortion Model) i Anatomy Trains Toma Mayersa. Powięź to „pajęczyna” otaczająca mięśnie, ścięgna, więzadła, narządy wewnętrzne oraz układ nerwowy, odpowiadająca za przenoszenie sił i napięć. Nieprawidłowa postawa, wielokrotnie, nieprawidłowo wykonywane ruchy, urazy i mikrourazy oraz blizny pooperacyjne prowadzą do zaburzenia przesuwalności powięzi, co skutkuje zespołami bólowymi często w odległych rejonach. Za pomocą technik funkcjonalnych terapeuta może przywrócić prawidłową ruchomość powięzi, co z kolei skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych, prawidłowym wzorcem ruchowym oraz poprawą sylwetki.
  • Relaksacja poizometryczna mięśni Jest to rodzaj zabiegów wykonywanych przez terapeutę, specyficznie ukierunkowanych na rozluźnianie i rozciąganie przykurczonych grup lub pojedynczych mięśni. Zabiegi te najbardziej efektywnie spośród znanych metod przywracają prawidłową długość mięśni pozostających w przykurczu zarówno w następstwie urazu jak i przeciążenia. 
  • Terapia punktów spustowych Punkty spustowe to miejsca o wzmożonym napięciu, które pod wpływem ucisku powodują ból  miejscowy lub promieniujący do obszarów odległych od miejsca drażnienia. Punkty te powstają na skutek m.in. stresu, przemęczenia, urazów i mikrourazów, zaburzeń układowych i pooperacyjnych, a także niewydolności mięśniowej. Celem terapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. niewielkie, nadwrażliwe obszary w obrębie brzuśca mięśniowego lub powięzi
 • Igłoterapia
  Metoda leczenia bólu w tkankach okołostawowych poprzez wyszukanie i następnie nakłucie igłą lekarską miejsc i punktów nadwrażliwych na ucisk. Znakomicie usuwa miejscowe dolegliwości towarzyszące poważnym chorobom układu ruchu, przy dobrym zdiagnozowaniu jest skuteczniejsza, szybsza i mniej uciążliwa niż różne zabiegi fizykoterapeutyczne.
 • Ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne
  Prowadzimy je według autorskich programów dr Stodolnego. Naszą specjalnością jest analiza i rehabilitacja zaburzeń równowagi napięć mięśniowych - podstawowej przyczyny powstawania zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych zespołów bólowych kręgosłupa. Opieramy się na opracowanych oryginalnych programach indywidualnych ćwiczeń w chorobie zwyrodnieniowej stawu biodrowego, kolanowego, barkowego jak i w rehabilitacji po operacjach kolana i endoprotezach.
 • Masaż leczniczy
  Jest u nas zabiegiem ściśle ukierunkowanym na konkretne zaburzenia w określonych tkankach. Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego terapeutę, który potrafi zlokalizować istniejące zaburzenia tkankowe i skutecznie je usuwać.
 • Kinesiotaping / kinesiologytaping
  M
  etoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów i struktur ciała elastycznymi plastrami. Techniki aplikacji wspomagają stabilizację niestabilnych stawów, działają rozluźniająco na napięte mięśnie, lub stymulują pracę osłabionych mięśni. O skuteczności działania decyduje rodzaj aplikacji, kierunek oraz stopień naprężenia plastra, o których decyduje terapeuta wykonujący badanie przesiewowe oraz aplikację. Struktura plastra jest zbliżona do parametrów skóry, nie zawiera leków, jest wodoodporny i umożliwia oddychanie skóry.
 • Szkoła Pleców
  Program edukacyjny dla osób z problemami kręgosłupa, mający przygotować pacjenta do życia po ustąpieniu dolegliwości, tak by nie powtarzać błędów, które doprowadziły do powstania choroby przeciążeniowej. Każdego pacjenta w trakcie pobytu w ośrodku uczymy bezpiecznych sposobów wykonywania czynności dnia codziennego oraz przygotowujemy do powrotu do czynności zawodowych i domowych. Praca terapeuty z pacjentem ma także na celu kształtowanie właściwego podejścia psychicznego do swojej choroby, jak i przełamanie określonych oporów w zachowaniu np. po leczeniu operacyjnym.
 • Nauka ćwiczeń do samodzielnego wykonywania i autoterapii po zakończeniu pobytu
  Pod koniec turnusu leczniczego w naszym ośrodku pacjenci otrzymują instruktaż zabiegów i ćwiczeń do wykonywania w domu, celem autoterapii, kontynuacji terapii lub profilaktyki nawrotów dolegliwości.
 • Fizykoterapia
  Dysponujemy szeroką gamą zabiegów fizykoterapeutycznych: naświetlanie laserem, elektroterapia (prądy interferencyjne, tens, jonoforeza), terapia wysokotonowa, ultradźwięki i fonoforeza, magnetoledoterapia, vacuum, które dobierane są w zależności od indywidualnych wskazań i przeciwwskazań.
 • Balneoterapia
  Zabiegi uzdrowiskowe wykorzystujące działanie zasobów naturalnych np. wody mineralnej czy borowiny. W naszym ośrodku można skorzystać z kąpieli siarczkowych, kąpieli perełkowych, okładów borowinowych lub z błota z Morza Martwego.

Polecamy

karbo polecamy
Karboksyterapia
Ostrzykiwanie za pomocą medycznego gazu CO2 to nowoczesna metoda stosowana w leczeniu zespołów bólowych narządu ruchu, stanów pourazowych oraz medycynie estetycznej.

Czytaj więcej...

Opinie

Zofia

„Pragę Panu bardzo podziękować za: Pana sympatyczny, troskliwy stosunek do ludzi cierpiących ból; fachową poradę i skuteczne leczenie; zalecona zabiegi, które był wykonane w sposób profesjonalnych i z dużą starannością...

więcej

Basia

„Pozwolę sobie wpisać serdeczne słowa uznania dla gospodarzy „Willi Natura” , Państwu Stodolnym w sposób szczególny. Wielkie dzięki dla całego personelu”-Basia

więcej

Barbara

-Pozwolę sobie zaznaczyć swoją obecność w Księdze Gości wpisując wielkie słowa podziękowania dla osoby Dr n. med. Jerzego Stodolnego. Jestem mile zaskoczona organizacją pracy personelu. Komfortowe warunki, a przede wszystkim...

więcej

B.K.

„Górole gadają, ze cudów ni ma- ino som dziwy. Takie dziwy zastałam w „Willi Natura”. Nie spodziewałam się tak dobrych warunków mieszkalnych i tak rodzinnej atmosfery. Kadra medyczna robiła wszystko...

więcej

Magda

„Czasami wystarczy chwila, aby nabrać przekonania o niezwykłości drugiego CZŁOWIEKA”- Magda

więcej

Henryka

„Wyrażam podziękowanie za pobyt w tym urokliwym Ośrodku. Panu Doktorowi Stodolnemu za opiekę, diagnozę, skuteczną kurację i serdeczność”- Henryka

więcej
Agencja interaktywna : hauerpower.com Kraków | wszystkie prawa do strony www zastrzeżone Naturamed. Strona internetowa natura.med.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.


Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych