rehabilitacja ośrodek leczniczny - Busko Zdrój

OŚRODEK LECZNICZO REHABILITACYJNY
JADWIGA I JERZY STODOLNY
leczenie stóp
zarezerwuj wizytę u lekarza

Łączymy tradycyjne metody badania z nowoczesną techniką komputerową.


Dzięki  temu jesteśmy w stanie ocenić nawet niewielkie zmiany w obrębie stóp i wybrać technikę korekcji lub terapii najkorzystniejszą dla naszego pacjenta. 

Komputerowe badanie stóp

Platforma  podłączona do komputera rejestruje nacisk  stóp na podłoże. Program umożliwia dokładną ocenę pod kątem:
  • wad stóp (płaskostopie, halluksy)
  • stref zwiększonego lub zmniejszonego obciążenia stóp
  • symetrii obciążenia i długości kończyn 
  • równowagi i statyki ciała 
  • wad postawy (koślawość stóp, kolan, skolioza)
  • chodu i jego zaburzeń 

Wyniki badań zostają zapisane w bazie danych, co pozwala śledzenie zmian zachodzących w trakcie terapii i porównywanie wyników w trakcie wizyt kontrolnych.

Podoskop

Pozwala na jednoczesną ocenę części podeszwowej stopy z jej częścią grzbietową, stawami skokowymi i kolanowymi oraz tułowiem (kręgosłupem). Dzięki temu można przeprowadzić ocenę statyczną i dynamiczną stóp.

Plantokonturograf

Umożliwia wykonanie odbitki podeszwy stóp na papierze. Na tej podstawie możemy sobie dokładnie zaplanować rozmieszczenie elementów korygujących oraz zaprojektować indywidualne wkładki korygujące.

Badanie manualne

Polega na ocenie ruchomości poszczególnych stawów stóp, napięcia mięśniowego oraz wrażliwości bólowej.
W trakcie tego badania oceniamy również stan skóry stóp, otarcia, zgrubienia naskórka, modzele lub odciski,  tak by uwzględnić je projektując wkładki.


Indywidualne wkładki ortopedyczne


W naszej ofercie znajdują się wkładki dla dzieci i dorosłych, dla seniorów, sportowców i osób aktywnych, dla osób pracujących fizycznie lub w pozycji stojącej, do obuwia specjalistycznego oraz codziennego.
W trosce o najwyższą jakość usług pracujemy na najnowocześniejszych sprzętach i materiałach firmy CAPRON PODOLOGIE która jest światowymi liderem w dziedzinie ortotyki.

Wykonujemy wkładki:
  • Indywidualne - formowane bezpośrednio na stopie Pacjenta, dopasowane do potrzeb Jego stóp i rodzaju wady  lub problemu, z którym się do nas zgłasza. Dlatego wykonanie wkładek poprzedza szczegółowy wywiad i kompleksowe badanie
  • Termoplastyczne - wykonane z wysokiej jakości technicznych materiałów, które po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury pozwalają się dowolnie kształtować,
  • Korygujące  - gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych wkładek (które jedynie biernie podpierają stopy) wspomagają i stymulują określone funkcje stopy. Niwelują negatywne oddziaływanie wady stóp na cały organizm i prowadzą do poprawy stanu zdrowia.
Projektowanie stron internetowych hauerpower | wszystkie prawa do strony www zastrzeżone Naturamed. Strona internetowa natura.med.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.